Src Kursu İstanbul

Forklift Ehliyeti

forklift

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
Yeni Ümit
İş Makinesi Operatörlük Kursu

Forklift Ehliyeti Hakkında Bilgi Almak için: https://www.yeniumitek.com/forklift-ehliyeti/

Kurslarımızda Forklift, Vinç, ekskavatör, Kazıcı Yükleyici türünden iş makineleri operatörlük belgeleri ve eğitimleri vermeye yetkilidir.

Neden Alınmalıdır;

İş Kanununa göre, Forklift türü iş makinesini kullanan kişilerin İş Makinesi Operatör belgesi alma mecburiyeti vardır..

Kimler Başvuru Yapabilir;

19 yaşından gün almış olanlar, En az ilkokul diploması olan, kanunun 41.maddesi (e) bendinde sayılan T.C.K.maddelerinden mahkumiyeti olmayanlar ve iş makinesi kullanmasına mani olmayacak ve sağlık problemi olmayanlar başvuru yapabilir.

Operatörlük Sınavı ;

Bu belgeyi almak için kursiyer 20 sorudan oluşan İş Makinesi Motor sınavına girer. Başarılı olması durumunda iş makinesi ile direksiyon sınavına girer ve bu sınavda da başarı göstermesi halinde İş Makinesi Operatörlük Belgesi almaya hak kazanır.

Sınav sonrası;

Sınavda başarılı olan kursiyerlere 2918 Sayılı Trafik Kanunun 42.maddesine göre Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Onaylanan İş Makinesi Operatörlük Belgesi verilir.

Belge Almaya Hak Kazanan Forklift Operatörü;

İşletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç ve gereçleri etkin bir şekilde kullanarak,iş sağlığı,iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gerekliliklerine uygun olarak görevlerini yerine getirir.

OKUMALISIN!  CMR Sözleşmesi ve Maddi Manevi Tazminat

Leave a Reply