Menü
Anasayfa Hakkımızda Kadromuz SRC Referanslarımız Yetki Belgesi İletişim
SRC Belgesi
Src Belgesi Src1 Belgesi Src2 Belgesi Src3 Belgesi Src4 Belgesi Src5 Belgesi SRC Sorgulama SRC Fiyatları SRC Ders Saatleri Sınavsız SRC Belgesi SRC Sınav Sonuçları SRC Başvurusu Kayıp SRC Belgesi SRC Sınav Duyurusu SRC Eğitimi Psikoteknik Raporu SRC Belgesi için Gerekli Evraklar
ÜDY Belgesi
ÜDY Belgesi ÜDY2 Belgesi
ODY Belgesi
ODY Belgesi
SRC Dersleri
Araç Bilgisi ve Ekonomik Araç Kul. Çalışma ve Dinlenme Süreleri Davranış Psikolojisi Bölüm 1 Bölüm 2 Düzenli Yolcu Taşımacılığı A Türü Yetki Belgesi B Türü Yetki Belgesi D Türü Yetki Belgesi Geçiş Belgeleri ve Güzergah Kur. Araç için Gerekli Belgeler Eşya Belgeleri Geçiş Belgeleri Geçiş Belgeleri 2 Geçiş Belgesi Dağıtımı Kullanım Şek. Göre Geç. Bel. Muaf Tutulan Taşımalar UBAK Belgesi Gümrük Kaçakçılık ve Tır Mevzuatı Bölüm 1 Bölüm 2 Bölüm 3 Bölüm 4 Güvenli Sürüş Teknikleri Harita Okuma Bilgisi İletişim Teknolojileri İlk Yardım Bölüm 1 Bölüm 2 Tehlikeli Madde Taşımacılığı Bölüm 1 Bölüm 2 Bölüm 3 Trafik Kazalarının Önlenmesi Trafik Kuralları ve Cezalar Turizm Taşımacılığı Ulaştırma Mevzuatı Bölüm 1 Bölüm 2 Bölüm 3 Yasal Sorumluluklar ve Sigorta Bölüm 1 Bölüm 2 Bölüm 3 Edirne Keşan Src Belgesi
Sınav Soruları

SRC Belgesi Kimler Alamaz?

 


SRC belgesi alabilecek ve alamayacak olanlar 4925 sayılı Karayolu Taşıma Yönetmeliği gereğince bildirilmiştir. 34. Maddede birinci fırka bu yönde geliştirilmiştir.

Kimler SRC Belgesi Alamaz?

Uygun aracı kullanma için ehliyet sahibi olmayanlar belgeyi alamaz. Ehliyete sahip olduktan sonra başvuruda bulunabilirler.
66 yaşını dolduran ve 66 yaşından gün alan kişilere bu belge verilmez. 65 yaşından önce alınmış olan belge varsa, yaş dolumu sonrasında belge geçerliliğini yitirir.
Belgeyi alabilecek kişi 26 yaşını doldurmuş olmalıdır. Otobüs kullanma yaşı 26 olarak belirlenmiştir. SRC 1 ve 2 belgesini 26 yaşından küçükler alamaz.
SRC belgesi alamayacak kişiler arasında kursa başvursa bile bazı suçlar nedeniyle hüküm giyenler bulunur. Bu suçlar; insan kaçakçılığı, gümrük kaçakçılığı, ateşli silah ya da bıçak ile yaralama ya da ölüm, uyuşturucu, terör suçlarıdır.
Bazı durumlarda ise SRC belgesinin alınması gerekmez.

Src Belgesi Nedir?

SRC Belgesi Kimlere Gerekmez

4925 sayılı Karayolu Taşıma Yönetmeliği 2. Maddesinde bu durum açığa kavuşturulmuştur.

Yukarıda belirtilen şekilde ülke dışına çıkacak olan araç sürücülerinin SRC belgesi alması şart değildir.

SRC belgesi kimler alamaz kapsamında ehliyet sahibi olmayanlar, belirli suçlardan hüküm giyenler, 66 yaş üstü ve 26 yaşın altında olarak özetlenebilir.
SRC belgesi almak için doğru şartları barındırıyorsanız bu konuda size yardımcı olacak kurum ehliyet kursları değildir. Özel olarak SRC belgesi kursuna başvurmanız gerekir.

Bizi twitter da takip edebilir, yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz.

 Duyurular
- SRC Sınav Soruları - SRC Başvuru - 2014 Src Sınav Tarihleri
SRC Sıkça Sorulan Sorular
SRC Hakkında Sorular - 1 SRC Hakkında Sorular - 2 SRC Hakkında Sorular - 3 SRC Hakkında Sorular - 4 SRC Hakkında Sorular - 5 SRC Hakkında Sorular - 6 SRC Hakkında Sorular - 7 SRC Hakkında Sorular - 8 SRC Hakkında Sorular - 9 SRC Hakkında Sorular - 10
Sınav Takvimi
- 18 Ocak 2015 SRC1 Sınavı
- 20 Nisan 2015 SRC2 Sınavı
- 27 Haziran 2015 SRC3 Sınavı
- 17 Ekim 2015 SRC4 Sınavı
Sınav Soruları
Faydalı Bilgiler
Motorlu Taşıt Sayısı
Src Belgesi - Src Belgesi Nedir? - Src1 Belgesi - Src2 Belgesi - Src3 Belgesi - Src4 Belgesi - Src5 Belgesi - SRC Sınav Sonuçları - Src 1 Dersi - Src 2 Dersi - Src 3 Dersi - Src 4 Dersi - Src Kitabı
YENİ ÜMİT EĞİTİM KURUMLARI
Adres: Mareşal Çakmak Mh. Bağcılar Cd. No:114 Kat:1-2-3-4-5 Güngören / İSTANBUL
Tel: 0212 641 13 13 (pbx) Faks: 0212 506 81 43

Valid XHTML 1.0 Transitional